Jak wiadomo, za każde nasze zachowanie jest odpowiedzialny mózg i to właśnie on jest najważniejszym elementem naszego ciała.

Co więcej, podobnie jak siłę, precyzję i pracę mięśni naszego ciała, tak też mózg można swobodnie trenować. Wystarczy dobrać odpowiednie ćwiczenia.
Praktyczne ćwiczenia muzyczne poprawiają koordynację obu rąk i sprawiają, że prawa i lewa półkula mózgu funkcjonują w bardziej harmonijny sposób.

Jak się dodatkowo okazuje, takie ćwiczenia mogą łączyć się z pasją i zainteresowaniami. Otóż naukowcy (m.in. Elsie Houdaye) udowodnili, że praktyczne ćwiczenia muzyczne poprawiają koordynację obu rąk i sprawiają, że prawa i lewa półkula mózgu funkcjonują w bardziej harmonijny sposób. Dzięki temu nasze ośrodki mózgowe, odpowiedzialne za poszczególne funkcje, będą wspomagane przez dodatkowe obszary pobudzone i aktywowane przez proste ćwiczenia. Można więc poruszać się w rytm muzyki dokładając do tego ruch rąk. Wygląda to na początku prosto ale dokładając kolejne elementy poziom trudności rośnie. Dlatego sądzę, że zajęcia np. z rytmiki (wiem jak one wyglądają bo miałem takowe przez cztery semestry) mogą nasze mózgi bardzo rozwinąć.