Storytelling istnieje od setek jak nie tysięcy lat. Od wielu wieków, dobrze opowiadane historie rozpalały umysły i popychały ludzi do działania… rozwijały narody, jednoczyły grupy. Historie przyczyniały się do zmian. Ludzie, którzy potrafili przekazywać historie bardzo silnie odcisnęli swoje piętno na dziejach ludzkości. Dlatego w XXI wieku warto czerpać z doświadczeń poprzednich pokoleń osadzając je w dzisiejszej rzeczywistości. Dlatego wykorzystaj ten potencjał do tego aby wpływać na innych i rozwijać biznes. Rozwiń umiejętność, która nie pozwoli Ci pozostać w tyle a przyspieszy zmianę i zwiększy efekty.

Cel treningu

Nauczenie się lub rozwinięcie umiejętności opowiadania historii, które przyniosą korzyści biznesowe.

Dla kogo te szkolenie?

Jest to program stworzony głównie dla prezesów, dyrektorów, managerów, sprzedawców, handlowców, trenerów, nauczycieli i wszystkich, którym zależy na rozwoju biznesu.

Korzyści nie tylko biznesowe

 • Poznanie konkretnych narzędzi do tworzenia historii w każdym kontekście
 • Swobodniejsze wykorzystanie historii w wystąpieniach publicznych, negocjacjach, motywacji i sprzedaży.
 • Rozróżnienie, kiedy wykorzystywać historię w kontekście biznesowym a kiedy tego nie robić.
 • Stworzenie historii, którą będzie można użyć już nawet tego samego dnia.

Przykładowy program szkolenia lub treningu

 • Persona – diagnozowanie odbiorcy,
 • Jasne definiowanie celu jaki ma spełniać historia,
 • Oś dramaturgiczna w historii,
 • Poznanie zasad tworzenia opowiadania,
 • Mniej znaczy więcej – cięcie zbytecznych treści czyli zwiększanie oddziaływania,
 • Używanie mowy ciała i głosu w opowiadaniu,
 • Przykłady opowieści, które inspirują.
 • Tworzenie własnych historii.

Czym się różni się ten program od innych dostępnych na rynku?

Wielu trenerów mówi o zasadach storytelingu – jednak jest to jak oni opowiadają historie jest tak sztuczne i nie naturalne, że nie można tego słuchać. Tamte historie przez tą sztuczność są o wiele mniej skuteczne. Moje doświadczenie aktorskie, psychologiczne i trenerskie pozwala mi prowadzić tak proces aby historia była dobrze skonstruowana w zgodzie z Tobą – historia ma być zbudowana na Tobie. Na tym kim jesteś i jak mówisz.

Kto będzie prowadził ten warsztat?

Daniel Bordman – jestem

trenerem – od 20 lat szkolę ludzi, zarówno w Polsce ale także za granicą, dlatego wiem jak wykorzystać wiedzy i doświadczenie aby skutecznie Cię nauczyć

zawodowym aktorem – nie tylko ukończyłem Akademię Teatralną ale także co jakiś czas staję przed kamerą aby, opowiadać historie napisane przez reżyserów.

dziennikarzem – rozmawiałem tysiącami ludzi, także z pierwszych stron gazet i słuchałem ich historii, pracując w Radiu ESKA i TV POLSAT.

psychoterapeutą – rozumiem jak stres, lęk, wstyd może wpływać na Twoją historię i jestem w stanie pomóc Ci oswoić te emocje,

projektantem po School of Form – dzięki temu jeśli będziesz potrzebował wzmocnić swoją historię przekazem wizualnym, będzie to działało.

Jak się ze mną skontaktować?

Jeśli jesteś zainteresowany treningiem dla siebie lub swojej grupy odezwij się.  Napisz mail lub zadzwoń + 48 790 029 401. Jeśli bym nie odpowiadał proszę sprawdź zakładkę spam.