Jestem otwarty na wiele projektów a najczęściej zajmuję się takimi zagadnieniami.

Szkolenia i działania rozwojowe

Bycie publiczne – Jest to coś więcej niż wystąpienia publiczne. Najprościej mówiąc, masz być w dobrym kontakcie z sobą i publicznością, bo to sprzedaje Twoje idee.  Jeśli chcesz mieć pewność, że słowa które wypowiesz oraz gesty, które się pojawią będą nie tylko adekwatne ale także skuteczne, to trzeba koniecznie zrobić próby. Mogę w ich trakcie podpowiedzieć co masz udoskonalić aby nie zrobić błędu oraz jeszcze skuteczniej wpłynąć na rozmówców, a wszystko w zgodzie z Tobą. Warto pamiętać, że trudna rozmowa z pracownikami czy prezentacja dla klienta to także ważne prezentacje, które mogą Ci pomóc osiągnąć cel.  Obojętnie więc czy będziesz występował sam czy z zespołem mogę wam w pomóc. Zanim jednak się odezwiesz, przeczytaj artykuły o tym jak badać widza i określać cel wystąpienia lub bycia publicznego , jak tworzyć strategię i pisać scenariusz, dlaczego warto próbować przed prezentacjami.
Stres w czasie wystąpień publicznych – sam kilkanaście lat temu zmagałem się z tremą przed wystąpieniami. Gdy tylko miałem wyjść na środek miałem to niemiłe uczucie w brzuchu a gdy zaczynałem mówić, zapominałem o połowie ważnych rzeczy, które chciałem przekazać. Od tamtego czasu minęło już wiele lat a na swoim przykładzie i wielu osób z którymi pracowałem, rozwinąłem techniki, które pomagają prezentować o wiele swobodniej. To jest teraz naprawdę łatwe.
Emisja głosu – wydaje Ci się, że mówisz głośno ale jednak ludzie Ciebie nie słyszą. Po dłuższej wypowiedzi czujesz dyskomfort w gardle a Twój głos jest zmęczony, a może po kilku dniach takiego mówienia całkowicie tracisz głos? Może dostajesz informację zwrotną, że Twoje wypowiedzi są monotonne i ludzie zasypiają na Twoich wystąpieniach i spotkaniach. W tych, a także innych przypadkach jestem Ci w stanie pomóc.
Dykcja – jeśli mówisz niewyraźnie, a potrzebujesz mówić z większą dbałością. Swoją przyszłość wiążesz z zawodami w których wyraźne mówienie jest niezwykle istotne (dziennikarz, lektor, aktor, piosenkarz) z chęcią w tym przypadku pomoże Tobie Kasia Goszcz, która jest logopedką, piosenkarką i dziennikarką. To ona będzie wsparciem w tym obszarze. Zmierz się z naszymi lingwołamkami, czyli trudnymi zdaniami na dykcję.
Improwizacja w biznesie – to coś co powinno być ważnym przedmiotem nauczanym w szkołach. Jest to niezwykła umiejętność słuchania swojej intuicji, manifestowania spontaniczności i autentyczności. Dzięki pracy w tym obszarze rozwija się naturalna błyskotliwość i umiejętność odnajdywania się w każdej sytuacji, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważną umiejętnością. Praktykując techniki Lee Strasberga i Violi Spolin odkrywa się nowe zasoby przydatne w wystąpieniach publicznych, negocjacjach, sprzedaży czy w zwykłym kontakcie z drugą osobą.
Storytelling – od dawien dawna opowieści służyły do motywowania ludzi i nakłaniania ich do robienia rzeczy, które inni uważali za niemożliwe. Każdy prawdziwy lider potrafi inspirować osoby w swoim otoczeniu do swoich idei. Dlatego przeczytaj moją historię i pozwól sobie na rozwinięcie umiejętności opowiadania. Opowiadania, które porusza ludzi i zapada głęboko w pamięć.
Prowadzę także psychoterapię w nurcie Gestalt, dlatego jeśli chcesz skorzystać ze wsparcia on-line lub stacjonarnie wejdź na stronę www.dobregranice.pl

Projektowanie

Dla mnie projektowanie to rozwiązywanie problemów firm, z którymi w danym momencie się one zmagają. Problemy, czy jak niektórzy mówią wyzwania, mogą być różnego rodzaju i różnie zdefiniowane np. zbyt mało osób przychodzi do restauracji, za mało osób aplikuje na dane stanowiska, nieczytelny i nieintuicyjny formularz informacji zwrotnej, narzekanie ludzi na brak informacji . Każdą z tych sytuacji trzeba przeanalizować, zastanowić się co stoi u źródła i zaprojektować rozwiązanie, które ją rozwiąże.
Wielką przyjemność sprawia mi projektowanie komunikacji wizualnej. Projektowanie i realizacja filmów instruktażowych czy informacyjnych a także infografik. Dzięki takim rozwiązaniom, Twoje produktu lub usługi są bardziej zrozumiałe dla odbiorców. Dlatego jeśli chcesz w prosty i czytelny sposób przedstawić swoją firmę, usługę, produkt lub proces, pisz bez wahania.
Projektowanie to także, tworzenie nowych usług lub ich doskonalenie, jest to coś, co wymaga wielowymiarowego spojrzenia. Mogę pomóc Ci zaprojektować badanie, które sprawdzi czy jest potencjał. Wraz z zespołem stworzymy prototyp, który będziemy testować tak, aby na końcu powstała usługa, która zachwyci odbiorcę. W procesie projektowym używam narzędzie design thinking, lean ux oraz agile.

Inspiracje i wykłady

Prowadzę także wystąpienia i wykłady dla większych grup odbiorców. Z chęcią opowiem o emisji głosu, wystąpieniach publicznych, storytellingu, ale także o procesie projektowania. Jeśli potrzebujesz więc interaktywnego i merytorycznego wykładu dla swojej firmy, ustalmy cel wystąpienia, jego zakres i czas w którym ma się ono odbyć.
Jeśli jesteś przewodniczącym koła naukowego lub samorządu na wyższej uczelni, napisz do mnie. Jeśli tylko znajdę czas z chęcią pojawię się na waszej uczelni aby pokazać rzeczy, które mogą być przydatne dla studentów. Mogę także opowiedzieć o tym jak poszukiwałem swojej drogi rozwoju.

Masz pytania?

Wiesz już czym się zajmuję. Dlatego jeśli chcesz mnie jeszcze lepiej poznać, poczytać o moim doświadczeniu aktorskim, dziennikarskim czy projektowym koniecznie zajrzyj do zakładki o mnie lub dzwoń + 48 790 029 401 (jeśli bym nie odbierał – oddzwonię).