Czy wiesz, że mając silniejszy głos jesteś postrzegany jako bardziej wiarygodny? Co więcej, możesz także skuteczniej wpływać na osoby w twoim otoczeniu. A może myślisz aby uwodzić odbiorców i sprzedawać im swoje idee? Obojętnie jaki masz cel możesz stać się bardziej skuteczny. Nie wiem czy wiesz, że jedną z przyczyn braku awansu, słabszej sprzedaży czy gorszej pozycji negocjacyjnej może być to jak zbudowałeś swój wizerunek. Czy jest on spójny z tym jaki jesteś, z tym co i jak mówisz.

Inaczej. Może pamiętasz te nudne wykłady na które większość osób z trudem przychodziła. Ja pamiętam, choć chciałbym o nich zapomnieć. A przyjść trzeba było. Nudna intonacja i ciche mówienie zabijały chęć angażowania się, nie mówiąc już o zrozumieniu. Powiesz, biznes to nie szkoła. Tak, to prawda. Biznes jest praktyczny. Biznes zarabia pieniądze. Dlatego w biznesie możesz narzekać na zaangażowanie Twoich pracowników. Ale powiedzmy sobie szczerze. Czy Twoi pracownicy naprawdę rozumieją i To od Ciebie jako lidera, od Twoich postaw, zachowań i słów dużo zależy.

Pięć powodów aby zająć się swoim głosem

 • Osoby które mają niższe głosy są postrzegane jako bardziej profesjonalne. Zarówno Margaret Thatcher jak i księżna Diana, obniżały swój głos aby stać się bardziej przekonującymi.
 • Potrafiąc dynamicznie modulować swoim głosem przykuwasz uwagę do tego o czym mówisz. Ponad to sprawiasz wrażenie pewnego siebie. Przecież osoby, które są mniej pewne siebie nie mówią dynamicznie.
 • Jeśli masz mocny, dźwięczny głos stajesz się pewniejszy siebie. Kilkanaście procent managerów po ukończonym kursie stwierdziło, że wzrosła ich pewność siebie.
 • Zwiększasz wytrzymałość swojego głosu. Przez co możesz mówić dłużej mniej się przy tym męcząc. Szczególnie jest to ważne, kiedy często pracujesz głosem.
 • Dowiesz się, że nie zawsze warto ujawniać swoją pewność i siłę oraz będziesz dokładnie wiedział jak to zrobić.

Jak będziemy pracowali?

Na początku ustalamy cele. Co chcesz osiągnąć. Sprawdzam jaki jest punkt wyjściowy. A następnie projektuje dla Ciebie indywidualną ścieżkę rozwoju. W zależności od potrzeb oraz możliwości, stawiamy główny akcent na jednym z tych elementów:

 • Techniczne poprawienie głosu, likwidacja zbędnych napięć w ciele, swobodniejsze oddychanie przeponowe, eliminacja szczękościsku, lepsze poczucie swojego głosu lub jego prawidłowe wydobycie tak aby przy dłuższym mówieniu nie obciążać gardła.
 • Wzmocnienie dźwięku i nośności głosu, zwiększenie swobodny w operowaniu nim.
 • Kreowanie własnego wizerunku, perfekcyjne władanie intonacją i akcentami, przykuwanie uwagi.

Technika pracy

W procesie pracy nad setkami głosów oraz uczestnicząc w dziesiątkach warsztatów wypracowałem własny sposób pracy nad głosem. W szczególności za wkład w mój rozwój i odkrywanie potencjału głosu chcę podziękować Oldze Szwajgier (rozszerzyła swoją skalę głosu z 3 do 6 oktaw.), dr. hab. Cezary Szyfman utalentowanemu pedagogowi, wykładowcy w Akademii Teatralnej, teatrowi Gardzienice – za pracę poprzez ruch i ciało, Magdzie Navarette, jak dla mnie mistrzyni SLS, Andrzejowi Skibie – za jego holistyczne podejście do głosu, oraz wielu wielu osobom, które spotkałem na mojej drodze.

Efekty

Jednak nie chce Ci o tym opowiadać, posłuchaj, jakie zmiany mogą zajść po tym treningu. Pamiętaj, że efekty zależą od wielu czynników. Każdy głos jest inny, efekty także mogą być bardzo różne w zależności od Twojego potencjału, punktu startowego oraz pracy jaką włożysz w zajęcia i pomiędzy nimi.

Karolina przed warsztatami: (trening indywidualny)
Karolina po warsztatach: (trening indywidualny)
Małgorzata przed warsztatami: (trening grupowy)
Małgorzata po warsztatach:
Jacek na początku warsztatów: (trening grupowy)
Jacek pod koniec warsztatów:

Chcesz więcej?

Jeśli interesuje Cię więcej przykładów głosów oraz wpływu jaki one mają na innych. Znajdziesz je w artykule Co można zmienić w głosie.

Co zapewniamy?

 • Opiekę merytoryczną trenera
 • 10 spotkań 150 minutowych (czyli 2,5 godziny intensywnej pracy)
 • Materiały szkoleniowe
 • Bezpłatne konsultacje telefoniczne w trakcie trwania treningu i do 3 miesięcy po jego zakończeniu
 • Dyplom ukończenia kursu
 • Niewielka grupa do 8 osób

Terminy

Najbliższa grupa zacznie się we wrześniu 2024 roku

Cena

Za cały trening cena wynosi 4 200 PLN brutto.

Informacje i zapisy

Prosimy o wysłanie e-maila ze zgłoszeniem na adres biuro@bordman.pl, podając imię i nazwisko, numer telefonu oraz nazwę treningu.
Na ten kurs przyjmuję tylko osoby, które odbędą rozmowę wstępną, tak aby mieć pewność, że będę w stanie pomóc.

Bądźmy w kontakcie

Nie pasuje Ci ten termin? Nie jesteś z Warszawy? A może jest jeszcze jakiś inny powód. Dlatego jeśli chcesz wiedzieć, kiedy będzie ruszała nowa grupa, lub pojawi się nowa możliwość pracy nad swoich rozwojem, zostaw maila. Będziesz otrzymywać także ciekawe artykuły i linki do moich nagrań. Dlatego kliknij w BORDMAN’S NEWS zostaniesz przekierowany do okienka, w którym będziesz mógł zostawić swój adres email.
Bądźmy w kontakcie.
Daniel Bordman