Jakie są największe grzechy wizerunkowe w przypadku kobiet? Moja subiektywna lista.

Chichot – w szczególności podczas rozmowy z mężczyzną

Niekiedy nie zdajesz sobie sprawy z tego, że chichoczesz podczas niemal każdej rozmowy. Takie zachowanie możesz uważać za nieszkodliwe. Rozluźnia ono atmosferę i stawia Cię w świetle zabawnej i sympatycznej kobiety. Jednak wyobraź sobie, że Twój rozmówca powiedział nieudany żart bądź nie powiedział nic zabawnego, a Ty wciąż się śmiejesz. Taka sytuacja nie wpływa dobrze na Twój wizerunek. Jesteś odbierana jak kobieta, która nie ma swojego zdania i jest niepoważna. Zainteresowanie Tobą spada, by na końcu zupełnie zakończyć znajomość. Wato mieć świadomość własnego zachowania. Tylko to pozwoli Ci na przemyślane i dostosowane do sytuacji reakcje.

Dziecięcy głos

– przeszkadza w pracy, w awansowaniu i w budowaniu profesjonalnego wizerunku

Należy pamiętać, że bardzo często to właśnie na poziomie podświadomym zapada decyzja o przyznaniu komuś kredytu zaufania. Niekiedy nie wystarczą pierwsze wrażenie, dobre wyniki w pracy czy mocne argumenty. Do osiągnięcia sukcesu potrzebny jest również profesjonalny wizerunek, a dziecięcy głos uniemożliwia jego budowanie. Kojarzy się on z nieodpowiedzialnością i brakiem doświadczenia. Nic więc dziwnego, że osobom, które operują takim głosem, trudniej jest awansować. Praca nad głosem i sposobem jego wydobywania pozwoli to zmienić. Będziesz postrzegana jako osoba poważna, a Twoje argumenty i sugestie staną się bardziej wiarygodne.

Zdrobnienia – osłabiają wizerunek i pozycję negocjacyjną

Możesz mieć interesujące propozycje i korzystne rozwiązania, ale wystarczy, że Twój głos o tym nie zapewni i wszystkie starania zakończą się porażką. Zdrobnienia osłabiają wizerunek, co bezpośrednio wpływa na Twoją pozycję zawodową. Wystarczy to zmienić, a szansa na sukces wzrośnie. Uważasz, że nie zdrabniasz? Prawdopodobnie masz rację. Zanim jednak przeskoczysz do kolejnego punktu naszych rad, przeczytaj kilka przykładów zdrobnień i zastanów się, czy nie należą one również do Twojego repertuaru używanych słów:

pieniążki, domek, Martusia (i każde inne imię), karteczka, herbatka, kubeczek, śniadanko, spotkanko

Częste uśmiechanie się

Uśmiechanie się jest pomocne w nawiązywaniu nowych kontaktów. Należy jednak pamiętać, że zbyt częste takie zachowanie przynosi odwrotny skutek. Okazuje się, że nasi słuchacze traktują nas mniej poważnie. Wpływa to na naszą skuteczność w pracy i powodzenie w życiu prywatnym. Praca nad tym aspektem naszego zachowania nie jest trudna. Wystarczy uświadomić  sobie problem, by ułatwić proces zmian. Pamiętaj, że dostosowanie zachowania do zaistniałej sytuacji jest najlepszym sposobem na poprawę naszego wizerunku.

Oczywiście nie każda kobieta ma omówione wyżej trudności. Niektóre z Was świetnie radzą sobie w świecie biznesu i osiągają sukcesy w życiu prywatnym. Inne zaś borykają się z niepowodzeniami, nie widząc jakie są ich przyczyny. Dlatego warto uświadamiać sobie pewne nasze przyzwyczajenia i podejmować decyzję o ich zmianie. Tylko w taki sposób będziecie mogły jeszcze efektywniej działać w obszarze zawodowym  i prywatnym.