Jeśli chcemy być dobrze postrzegani warto pracować nad własnym rozwojem.

Postanowiłem stworzyć listę osób, które pracowały nad głosem. Stopniowo będę uzupełniał listę tak aby pokazać, że taka praca przynosi korzyści. I to olbrzymie.

Margaret Thatcher 

Bez względu na osobiste opinie odnoszące się do działalności Margaret Thatcher, nie można jej odmówić absolutnie wyjątkowej roli, którą miała okazję odegrać. Jej charyzma, determinacja i stanowczość już na zawsze przejdą do historii. Jest jednak jeszcze coś, co napawa entuzjazmem i co powinno być równie wyraźnie podkreślone. Jej postawa wobec pełnionych obowiązków to profesjonalizm w każdym calu. Nie tylko dobierała doskonałych doradców, ale zauważyła również jak istotną rolę odegrać może jej wizerunek. Dlatego tak wiele wysiłku włożyła w poprawę właśnie tego obszaru. Pracowała m.in. nad głosem, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Niskie brzmienie idealnie pasowało do przydomka Żelazna Dama i zdało na piątkę swój egzamin.

Potrafiła pogodzić ze sobą rolę kobiety i premiera. Złamała stereotypy, a tym samym dla wielu stała się symbolem osiągania rzeczy niemożliwych. I podkreślam, nie oceniam decyzji politycznych i ich konsekwencji, ale jej zapał i profesjonale podeście do pełnionych obowiązków. Oby więc, więcej takich wybitnych postaci zapisało się na kartach światowej historii.

Księżna Diana – w opracowaniu

 

Jeśli chciałbyś lub chciałabyś dorzucić jakieś nazwiska, pisz w komentarzach lub odzywaj się na mail. (jeśli podasz źródło z którego uzyskałeś informację będzie o wiele łatwiej.)